MEDIEVAL RIGA 2020/2021 ATSKATS

Sveicam visus ar Jaungada iestāšanos un novēlam stipru veselību, un mieru katram!

Vienmēr, skatoties un nostādot jaunā gada mērķus ir jāatskatās atpakaļ uz paveikto. Tāpēc arī atskaitāmies paši sev un plašākai publikai, lai atcerētos šo trako, bet interesanto gadu, kur skaidra galva par rītdienu nebija zināma labu laiku ne tikai mums, bet arī pasaules valstu līderiem, veselības speciālistiem un arī esportistiem.

2020 ir oficiālais Team Medieval dibināšanas gads, ja to precizējam, tad tas notika Februārī. Taču plašāka publika ar mūsu nosaukumu iepazinās jau iepriekšējā gadu mijā, kad decembra pašās beigās aizvadījām Baltijas Esporta Līgas 5. Sezonas regulāro sezonu. Tālajā decembrī, kad pasaule vēl nenojauta drīzumā tuvojošos haosu, mūsu krāsas pārstāvēja — Mārcis “nopper”, Martins “shadiy”, Edgars “rabbit”, Mārtiņš “Labreenc”, Alens “Dr1aMx”. Baltijas Esporta Līgas 5. Sezonu atcerēties ir sāpīgi, jo piedzīvojām trīs zaudējumus — pret komandu Akatsuki, 1944 un WORTEX, taču tas bija dzinulis, kas bija vajadzīgs, lai sāktu jau jaunus piedzīvojumus 2020. gada janvārī ar ESEA Open 33 sezonas sākumu.

Image for post
Image for post

Šajā laikā mēs ne tikai nomainijām savu logo, bet arī savu sastāvu. Rabbita vietā (devās uz wolsung) pienāca Rojs “hollow”, kurš no savas puses veltīja daudz, lai mēs spētu augt kā komanda, taču ESEA sezonas vidū Alena “Dr1aMx” vietā nāca mums visiem labi zināmais Roberts “Frip” :) Sezonas mērķis tika izspildīts — no ESEA Open divīzijas mēs pakāpāmies solīti augstāk, uz ESEA Intermidiate.

Image for post
Image for post

Diemžēl, sezonai beidzoties, Mārcis “noppers” teica mums ardievas un bijām ļoti grūta lēmuma priekšā, jo bija jāatrod kapteinis. Tāpat tam sekoja arī Roja “hollow” motivācijas zušana un esam bez diviem spēlētājiem — bez kapteiņa un rifler. Taču, laikam jāpierkīt pie teiciena, kas ilgi nāk, tas labi nāk. Pirms ESEA Intermidiate 34 sezonas sākuma, komandai pievienojās Sandis “ayriks”, kurš vairāk kā divus gadus nebija aktīvi spēlējis, jo studēja ārpus Latvijas robežas, kurš arī pārņēma komandas kaptēņa lomu, taču “stand-in” variantā, jo pats Sandis “ayriks” nodoties nopietnai spēlēšanai ilglaicīgā periodā, nevēlējās. Otru brīvo vietu sastādija Kristaps “El3eee”, kurš uz to brīdi Latvijas CS:GO sabiedrībai vēl bija visai nezināms jaunums, taču Kristaps “El3eee” sevi skaidri parādija un kopā ar Sandi “ayriks” ieveda mūsu komandu ESEA Intermidiate playoffos, kur bijām spēles attālumā no ESEA-Main. Jāsaka gan, šis bija grūts periods komandai, jo Baltijas Esporta skatuve bija ļoti klusa. COVID-19 bija pārņēmis arī mūsu platuma grādus un turnīri gan LAN, gan Online variantos vispār nenotika. Tāpēc izpalika spēles, kas būtu vēl baudāmākas mūsu skatītājiem, kā piemēram, pirms COVID-19 pandēmijas regulārās sezonas no BESL, BEM vai arī GoExanimo LAN turnīri, taču to aizstājām ar Ghetto eGames Season 1 titulu!

Tāpat arī 34 ESEA sezonā milzīgu paldies jāsaka Mikam “IndependentM”, kurš kopā ar Sandi un Kristapu pievienojās mums, pēc ilglaicīgas 3.5 gadu pauzes no CS, trenera lomā. Tieši viņš iedrošināja mūsu zēnus, kad to vajadzēja visvairāk un uzmundrināja visnepieredzējošāko spēlētāju El3eee. Taču laikam ejot, diemžēl mūsu ceļi šķīrās. Šī bija 2020 skaistā vasara, kad notika mūsu pirmais teambuilding pasākums Rojā! :)

Image for post
Image for post

Tāpat arī kļuvām profesionalāki — pēc vairākiem brainstormingiem, izveidojām formastērpa prototipu ar kuru arī veicām komandas fotosesiju, lai labi izskatītos ne tikai serverī, bet arī pasaules CS:GO galvenajā enciklopēdijā — HLTV.org.

Image for post
Image for post

Sezonai beidzoties, ayriks pārgāja vairāk uz komandas iekšlietām, taču ar El3eee vienota komandas lēmuma dēļ, beidzām sadarboties un atkal bijām jaunu spēlētāju meklējumos. Priekš 35 ESEA sezonas mēs piesaistījām Mairi “mairelG” no komandas MightyWolves un Ģirtu “pferiz” no komandas coluant. Arī šeit — jauns kolektīvs nozimē to, ka vajag vienam otru iepazīt tuvāk un Kandavā aizvadijām otro team building pasākumu.

Image for post
Image for post

Arī šis bija kluss periods un Baltijas mērogā nekas nenotika, un ESEA sezonu, ja arī iesākot ar 4 skaļām uzvarām un nezaudējot vairāk par 7 raundiem — komanda diemžēl ar sezonas rezultātu 9 uzvarām un 7 zaudējumiem neiekļuva ESEA Intermidiate playoffos, kas bija ļoti sāpīgs brīdis mums.

Uz tādiem rezultātiem, skatamies ar nožēlu, tāpēc rudens vidū sākām eksperimentēt un piedalijāmies dažādās kvalifikācijās ar sekojošu sastāvu: Labreenc, Frip, Shadiy, ELVISG, Whiskas un izcīnijām vietu divos turnīros — Fortune Cup Qualifier, kur spēkojāmies līdzīgs ar līdzīgu, taču izskaņā zaudējām tādai komandai kā HONORIS, kuras sastāvā ir leģendārie NEO un TaZ! Tāpat arī spēlējām CEE Latvia CLOSED qualifier, kur finišējām top 3–4, atzīstot labi zināmo Wolsung pārrākumu.

Pēc trakā rudens nolēmām, ka ir laiks kļūt nopietnākiem un veicām rebrandingu, no Team Medieval uz Medieval Rīga, akcentējot latviskumu kluba logotipā, kā arī mums visiem ļoti tuvo un skaisto Latvijas galvaspilsētu.

Image for post
Image for post

Tāpat arī šajā laikā uzvarējām GOEXANIMO Monster Energy Battle of Latvia #1 ar sekojošu sastāvu: Daniēls “discplex” Ilja “Whiskas” Martins “Shadiy” Mārtiņš “Labreenc” un Roberts “Frip”.

Un jau nākošajā nedēļa uzvarējām LiveTV rīkoto CS:GO turnīru ar šādu sastāvu: Daniēls “discplex” Ilja “Whiskas” Martins “Shadiy” Mārtiņš “Labreenc” un Roberts “Frip”.

Kā arī pirmo reizi vēsturē savu vārdu izdzirdējām radio viļņos PieciLV #PiektaisLīmenis

Kā arī pirmo reizi vēsturē Decembrī izveidojām došanas mēnesi kopā ar Esport.lv palīdzību, kurā dalību ņēma un par foršām balvām 100eur vērtībā cīnijās 200 spēlētāji no Latvijas!

Tāpat arī ar iepriekšminēto sastāvu : Daniēls “discplex” Ilja “Whiskas” Martins “Shadiy” Mārtiņš “Labreenc” un Roberts “Frip” aizstāvējām Rīgas godu pirmajā Baltijas starppilsētu showmatchā , kurā uzvarējām komandu “TimeChasers” no Lietuvas.

Uz šīs nots varam paziņot, ka gads mums ir bijis kā pa kalniem, ar bēdām un ar priekiem, taču ar lielu nepacietību gaidām, ko pie mums atnesīs 2021.

Šo mazu rakstiņu vēlamies beigt ar oficiālu paziņojumu no mums.

Daudzi no jums jau nojauš un ir pamanījusi, ka pēdējos turnīrus starpsezonā aizvadījām ar discplex un Whiskas, tieši viņi ir tie, kas pievienosies Shadiyam un Fripam un nesīs mūsu vārdu pasaule. Abi vārdi lielai daļai Latvijas Esporta publikas ir jau plaši zināmi, taču neliels ieskats — Whiskas ir uzvarējis gan BESL, gan BEL finālus. Abos finālos saspēlējās kopā ar broky un YEKINDAR. Tāpat Iļjas portfolio ir pieredze spēlējot zem titulēta un pasaulē zināma kaptēņa — hooch. Savukārt, discplex savu vārdu ir kārtīgi iekalis Latvijas Esporta pasaulē ar ESEA Main titulu spēlējot Wolsung sastāvā, tāpat arī vairākas uzvaras GoExanimo turnīros. Ar to mēs arī pārejam uz bēdīgāku ziņu — diemžēl, mums ir jāsaka paldies Mārtiņām “Labreenc” par savu ieguldīto darbu komandā, taču mūsu ceļi ir sķīrušies un Mārtiņa vietu komandā aizstās Edgars “rabbit”.

Lai nejauktu jums prātu ar tik daudz informāciju, tad oficiālais Medieval Riga meistarkomandas satāvs jaunajai ESEA sezonai un turpmākajiem turnīriem ir sekojošs: Daniēls “discplex” , Martins “shadiy” , Edgars “rabbit” , Ilja “Whiskas” un Roberts “Frip”.

Ar šo tomēr vēl nebeidzas ziņas. Esam pieņēmuši lēmumu dod iespēju arī gados jaunākiem spēlētājiem parādīt sevi starp citām eiropas komandām un esam izveidojusi Medieval Riga Academy komandu. Šoziem mūsu krāsas pārstāvēs Roberts “SH1ftking” ,Kristers “whitezins”, Kristināns “mankee” , Rūdolfs “Rud”, Kristiāns “Cr1st1an” kā arī komandai palīdzēs Rihards “Oda” un praktizēs trenera lomu komandā.

Tāpat arī vēlamies uzteikt, ka mūsu ģimene Novembrī kļuva vēl lielāka — nodibinājāmi Medieval Riga Trackmania komandu. Trackmania pasaulē mūs pārstāvēs SRK un koozy

Līdz šim viņi mūs iepriecināja ar lieliskiem rezultātiem, Timechasers Trackmania Challenger Series tika izcīnīta augstā 20. vieta. Tāpat arī Baltic Trackmania League: Beta — sezonas izskaņā iegūta Koozy — 3. veta un SRK 4. vieta!

Atskatoties atpakaļ tiešām ir ļoti liels prieks paskatīties kā solīti pa solītim mēs augam kopā. Paldies visiem mūsu komandas spēlētājiem un atbasltītājiem! Ar nepacietību gaidām, ko mums atnesīs 2021 gads.

Vēlam visiem veselību, daudz uzvaras un mazliet veiksmes — Tiekamies serveros.

-Medieval Riga STAFF

Written by

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store